EZS

Neopomenutelným a významným doplňkem našich elektroinstalací je dodávka a montáž Elektronické zabezpečovací signalizace – EZS. Žijeme v době vzrůstající kriminality a tak se ochrana vlastního majetku stává nezbytnou součástí většiny lidí. U novostaveb je montáž EZS téměř samozřejmostí. Celý systém řídí, napájí a vyhodnocuje programovatelná zabezpečovací ústředna. Ústředna poskytuje možnost připojení do svých zón (smyček) různá periferní zařízení, čidla a je chráněna speciální sabotážní TAMPER smyčkou. Prostorová ochrana objektu je řešena infrapasivními pohybovými detektory pohybu PIR s plnou digitální analýzou poplachového signálu (pro minimalizaci tzv. falešných poplachů). Námi používané detektory PIR mají autodetekci hardwarových poruch a vestavěnou paměť poplachu. Vstupy do objektu jsou zabezpečeny magnetickými snímači, které okamžitě předají informaci o změnu stavu ústředně EZS k dalšímu zpracování. Násilné narušení pláště střeženého objektu (okno, výklad, skleněná výplň dveří…) je signalizováno pomocí detektoru tříštění skla. Pro váš klid můžeme provést montáž detektoru úniku plynu, nebo kouřové čidlo. Posledně jmenovaná čidla jsou připojena k ústředně pomocí smyčky se zvláštním 24h režimem – únik plynu, nebo nebezpečí požáru je hlídáno 24h denně, nezávisle zda je ústředna ve stavu zajištěno či odjištěno.

Ovládání je provedeno pomocí klávesnic a u novostaveb RD jej navrhujeme převážně u hl. vstupu, u schodiště 2NP a v garáži. Pomocí tohoto rozvržení například můžete zabezpečit 1NP vašeho domu v době kdy se ve 2NP spí. Poplachový stav ústředny EZS může být směřován na několik výstupních zařízení: ATH – Automatický telefonní hlásič poplachu, který předává hlasovou zprávu o poplachu ve střeženém objektu na navolená telefonní čísla včetně mobilních. ATK – Automatický telefonní komunikátor, který komunikuje s pultem centrální ochrany (PCO) Venkovní zálohovaná siréna – Umisťuje se na fasádu objektu, má sabotážní kontakt, vlastní napájení a blikač pomocí kterého policie z dálky a snadno identifikuje napadený objekt. Vnitřní pizosiréna – umisťuje se uvnitř střeženého prostoru a svými 120dB vzburcuje okolí při narušení.

Rovněž provádíme dodávku, montáž a správu profesionálního bezdrátového zabezpečovacího systému řady JA100 a JA100+. Jedinečnou výhodou je bezdrátová komunikace všech prvků s ústřednou EZS pomocí digitálního protokolu s kontrolou spojení a plovoucím kódem. Pomocí GSM komunikátoru lze systém dálkově ovládat, kontrolovat a číst historii událostí přes internet a využít mnoho dalších uživatelských funkcí. Tento systém poslední generace doporučujeme do prostor, které jsou již v provozu a propojení čidel a ostatních prvků s ústřednou nepřipadá v úvahu – odpadají rozbité omítky, nevkusné lišty, nežádoucí pohyb montérů při náročné instalaci vodičů do lišt či sekání pod omítku. Doporučujeme do stávajících obchodů, drobných provozoven, do rodinných domů, ve kterých se již bydlí apod. Jsme autorizovanou instalační firmou v celostátním projektu – viz: www.bezpecnostnicentrum.cz

Uvedený bezdrátový systém Vám namontujeme během 24h dle rozsahu a Váš majetek tak bude elektronicky střežen ve velmi krátké době od zahájení montáže. Chcete prožít bezstarostnou dovolenou a mít klidný spánek? Neváhejte a kontaktujte nás.